silvie_valouskova_rodinne-fotografie-27

Vítám vás na mé stránce

Vím, že si chcete zapamatovat každičký okamžik vašich prvních dnů.
Jak vaše miminka spala, chmýří na jejich tvářích a vůni jejich vlasů,
ale vzpomínky v těch mlhavých dnech s minimem spánku prostě nestačí.

Proto jsem se stala fotografkou.

AHOJ, JÁ JSEM SILVIE

Jsem spíše introvert. Čas, který mám pro sebe trávím
s dětmi či toulkami za jídlem, které jakože fakt miluju.
Mám ráda tretky, jako každá žena. Miluju cestování
a mí kluci se dostávají do věku, kdy je to už taky začíná bavit, takže jsem ráda v pohybu i s nimi. Vždy si uděláme pár fotek, kde si kluci hrají, a které vystihuje místo,
kde jsme právě byli.

Můj první foťák mi koupil brácha, když jsem byla na střední škole. Byla to klasická zrcadlovka, na film. Můj strejda se zajímal o fotku a tak mi daroval vše, co bylo třeba k domácímu vyvolávání fotek. Měla jsme z koupelny udělanou fotokomoru a tak nějak začal můj příběh s fotkou.

Začínala jsem focení portrétů a aktů žen. V té době
jsem studovala a měla jsem čas a prostor cestovat. A to jsem také dělala a spojovala to s fotografií. Co mám svoje dva poklady, zamilovala jsem si dětskou a rodinnou fotografii a chci u ní zůstat a věnovat se jí nejen ve fotce.

A proč černobílá fotka? Protože jsem s ní začínala při analogovém procesu. Barvy mě neodlákají od obsahu fotky. Černobílá fotka je pro mě o emocích, o vyjádření, možná
i mě samotné. Zaměřuje se v mých očích na to, co má vyjádřit, co prostřednictvím fotek posílám dál. Ale i já fotím barevně, nicméně černobílá jsem já.

NEO Cup - projekt, který vznikl díky našemu mladšímu synovi.

Matouš se nám narodil skoro o čtvrt roku dříve, ve 29.týdnu těhotenství. Období, které bylo neskutečně těžké, protože strach o prcka, který vážil při narození něco málo přes kilo, byl neuvěřitelný. Matouš bojoval, co mu síly stačily a po dvou a půl měsících jsme si i my donesli svůj uzlíček lásky domů.

NEO CUP je o dětech, které se narodí příliš brzy. Ale také o dětech, které se mohou narodit i v termínu, ale nemají to štěstí a nesou si s sebou nelehké břímě. O rodičích, kteří bojují spolu se svými dětmi o to, aby byly zdravé a aby mohly být co nejdříve společně doma jako rodina.

A v neposlední řadě o lékařích a sestrách, které se o všechny starají. Oni jsou těmi strážnými anděly nejen dětí, ale i rodičů. Oni nám všem dávají naději a sílu.

NEP CUP je fotbalový turnaj, který se koná jednou za rok a sejdou se tady tyto děti, rodiče, lékaři a sestry. Všichni, kdo chtějí pomoci a podpořit neonatologické oddělení ve Zlíně. Ať už svou přítomností, financemi či úsměvem.

RÁDA VÁM POMŮŽU ZACHYTIT KAŽDIČKÝ OKAMŽIK!

Ať už čekáte na příchod svého prvního potomka a chtěla byste zachytit moment, kdy máte miminko ještě v bříšku.
Nebo jsou už vaše děti větší a vy si chcete zapamatovat šťastné chvíle z tohoto období.
Ráda pro vás zachytím všechny tyto vzácné okamžiky!